BIERZMOWANIE-wzor-6

Należy, wraz z chrztem i Eucharystią, do sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Bierzmowanie uważa się za dopełnienie łaski chrztu. Jest sakramentem, który daje Ducha Świętego, aby -jak uczy „Katechizm”

„głębiej zakorzenić nas w synostwie Bożym, ściślej wszczepić w Chrystusa, umocnić naszą więź z Kościołem”

Bierzmowanie zwane jest także sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej, gdyż zwyczajowo udziela się go chrześcijanom, którzy weszli w wiek młodzieńczy.

W naszej Parafii przygotowanie do bierzmowania rozpoczyna się w. 7 klasie szkoły podstawowej i trwa przez 2 lata .

Na przygotowanie składa się:

• 2- miesięczne spotkanie w grupach klasowych
  • przystępowanie do Komunii Św. w pierwsze piątki miesiąca,

Aby móc przyjąć sakrament bierzmowania, należy zgłosić się w 7 klasie we wrześniu.

Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się ? Bierzmowanym sakramentu udzieli ?