Szkolne Koło Caritas rozpoczeło swoje istnienie18 listopada 2013r w 1 rocznice  Swieta Szkoły, kiedy to ks. Ryszard Podstolowicz Dyrektor Caritasu Diecezji Tarnowskie, wobec Grona Pedagogicznego i społeczności uczniowskiej odczytał akt ustanowienia  Szkolnego Koła Caritas na terenie Zespołu Szkół w Mszalnicy. Dlaczego Szkolne Koło Caritas?

1. Rok temu patronka naszej szkoły została błog. Karolina

2. Chcielismy powołac do istenienia taka organizacje na terenie naszej szkoły której patronka byłaby  błog Karolina.

3. Uznalismy że najlepsza i najbardziej wychowawcza i pozyteczna  w naszej miejscowości bedzie organizacja  Szkolnego Koła Caritas

Uroczystość rozpoczęla sie w Kosciele o godz. 9.00 Eucharystią, której przewodniczył Ks. Dyrektor Caritasu Diecezji tarnowskiej Ryszard Podstołowicz.  Po Mszy Świetej udalismy sie do Zespoołu Szkół w Mszalnicy na druga część naszej uroczystości.  Była piekna akdemia w wykonaniu uczniów  Zespołu Szkół, potem odbył sie konkurs o zyciu błog karoliny, oczywiście były przmówienia i zakończono 2 część naszej uroczystości. Dodac trzeba, że wtej uroczystośći bra ła udział także Pani Dyrektoir zaprzyjażnionej szkoły z Rozdziela koło  Żegociny. Jej szkoła tez nosi imie błog Karoliny.

Strona parafia.mystkow.pl korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
OK, zgadzam się
x