Wielkopostne rekolekcje parafialne będziemy przeżywać od przyszłej niedzieli. Z powodu ograniczeń epidemicznych rekolekcje będą się odbywać w trzy kolejne niedziele podczas mszy św. Nauki stanowe będą w dni powszednie w tym czasie. Wszystkich zachęcamy do udziału w rekolekcjach.

 

WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE 2021

 JAK PAN BÓG PATRZY NA NAS?

Rekolekcje z Pismem Świętym

 

Ćwiczenia rekolekcyjne poprowadzi S. Joanna Nowińska, ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, dr hab. biblista, wykładowca akademicki i katecheta, zaangażowana m. in. w projekty YouMyGod; psalm1zW.

NIEDZIELA 28 lutego

  1. Bóg jest Dobry
  2. Posłuchaj do końca

NIEDZIELA 7marca

Twarzą w twarz z Bogiem i twarzą w twarz z człowiekiem

NIEDZIELA 14 marca

Bóg ma sposób na zło

Nauki stanowe w dni powszednie (będą zapowiadane)

 

„W naszym domu nikt Biblii nigdy nie szukał, nigdy również nie słyszałem, aby ktokolwiek pytał, gdzie ona leży. Wiadomo było, że u dziadków na biurku, u nas na małym stoliku obok fotela, w którym wieczorami zwykł siadywać ojciec.

Dziadek pisał do mnie: Biblia jest żywiołem bez dna i granic. Nikt z badaczy, teologów, uczonych i pisarzy nie dotarł do najgłębszych jej źródeł. Dlatego nie zrażaj się, jeżeli w Biblii czegoś nie zrozumiesz. Mądrzejsi od ciebie również nie rozumieli wszystkiego. Ale bądź zawsze przygotowany na nieprzewidziane odkrycia i znaleziska, które podczas poprzednich lektur wymknęły się twojej uwadze. Biblia jest podobna do Boga. Nie pozwala, by ją poznawano i zgłębiano do samego dna. Nie bój się. Nie musisz rozumieć. Biblię wystarczy kochać i czytać. Resztę swoim słowem zrobi Bóg.

Będziesz Biblię nieustannie czytał – powiedział kiedyś do mnie. – Będziesz ją kochał więcej niż rodziców… Więcej niż mnie… Nigdy się z nią nie rozstaniesz… A gdy zestarzejesz się, dojdziesz do przekonania, że wszystkie książki, jakie przeczytałeś w życiu są tylko nieudolnym komentarzem do tej jednej Księgi…

Zrozumiałem, że Pismo Święte powinno być w miarę podniszczone, ze śladami palców na rogach stronic, zapisane na marginesie drobnym pismem i upstrzone różnokolorowymi podkreśleniami, przypominającymi mosty przerzucone nad przepaścią. Każde takie podkreślenie i każda uwaga zapisana na marginesie księgi, na dole, o góry, po bokach, jest dowodem naszego przenikania w tekst i naszego spoufalenia się, jest jakby podpisem stwierdzającym nasz współudział w zdarzeniach, dziejących się na jej kartach”.

Roman Brandstaetter

Możemy zabrać z sobą Pismo Święte.

Strona parafia.mystkow.pl korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
OK, zgadzam się
x