zywy-rozaniecKult Maryi zajmuje szczególne miejsce w życiu Parafii. Wierni dziękują swojej Matce za pomoc, opiekę, wysłuchanie próśb. Modlimy sie  w intencjach Zywego Różańca, za Ojczyznę i Rządzących i w intencjach parafialnych

W parafii jest wielkie nabożeństwo do Matki Bożej  najbardziej przez odmawianie różańca

1. istnieją Róże  Żywego Różańca:

a.  42 róże dorosłych     b.  6  Róż Młodzieżowych   c.   7 Róż dziecięcych.   Co drugi parafianin należy do Żywego Różańca.    Róże  Żywego Różańca stały sie tez  Krucjata Różańcową za Ojczy7zne.   Zmiana Tajemnic Różańcowych dokonuje się zawsze w druga niedziele miesiąca  o godz. 7.15.   Do Żywego Różańca należy  około 1100 parafian

2. od dnia 8 grudnia 2003 roku działa 6 wspólnot  Nieostającego Różańca

Wspólnota Nieustającego Różańca modli się: 8, 9, 10, 11, 12, 13 dnia każdego miesiąca, przez całą dobę. Zadeklarowana osoba (rodzina) czuwa na modlitwie przez pół godziny. Odmawia przydzieloną część Różańca Świętego oraz wybrane modlitwy, tak aby dopełnić przydzielony czas.

Obecnie w parafii jest 6  grup Nieustającego Różańca. Każda z grup posiada animatora:

• Róża I:   Zelator Jan Marszałek
  • Róża II: Zelatorka  Maria Basiaga
  • Róża III:  Zelatorka Maria Janus
  • Róża IV:  Zelatorka  Maria Kiełbasa
  • Róża V:
  • Róża VI:

Jak działa Nieustanny Różaniec:  Zorganizowana  Róża wybiera 1 dzień w miesiącu  na modlitwę Różańcową. Trwa ona całą dobę. Trzeba zebrać 48 osób lub rodzin i wyznaczyć stały dyżur dla zgłoszonej osoby lub rodziny.  Co pól godziny inna osoba lub rodzina odmawia jedna część różańca przez pół godziny. Dzień i wybrana godzina jest ta sama; zmienia się tylko miesiąc i rok.

3.  w Kwietniu  2013 zorganizowano Różaniec Pompejański. Inaczej nazywa sie on Nowenna Pompejańską.

1.  Jak odprawić Nowennę Pompejańska.   Składa się  z 2 części:                                                                                                                                                                                                                       I część błagalna – odmawiamy przez 27 dni 3 części Różańca ( można 4 części)                                                                                                                                                                                           II część  dziękczynna – odmawiamy codziennie  przez 27 dni 3 części różańca  (można 4 części)  Po każdej części odmawiamy  modlitwę błagalna lub dziękczynna.

Spotkania modlitewne dla członków  Nowenny Pompejańskiej z odmawianiem 3 części Różańca Świętego odbywają się zawsze w I sobotę miesiąca o godz. 16.30  lub 18.30.                            Do  grupy Pompejańskiej należy około 200 osób z parafii i spoza parafii. Wyprosiliśmy wiele łask a nawet cudów.

Bardzo se5rdecznie zapraszamy do wspólnot Różańcowych. Bo jak Mówił Sługa Boży  Kard. Augst Hlond  że Polska zwycięży przez różaniec.