VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24.03.2024

1. Niedziela Palmowa. Obrzęd poświęcenia palm podczas każdej Mszy św. Procesja z palmami i konkurs najpiękniejszych palm o godzinie 1100.
  2. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu złożymy Dzisiaj podczas Gorzkich Żalów. Ci, którzy chcieliby włączyć się w tą zbiórkę, a nie będą na Gorzkich Żalach, mogą uczynić to w ciągu dnia do skarbonki św. Antoniego.
  3. Dzień Misjonarzy Męczenników w dzisiejszą niedzielę.
  4. Dzień Modlitw za Więźniów 26 marca.
  5. Nowenna do Matki Bożej w środę o godzinie 1700.
  6. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w piątek o godzinie 1500.
  7. Baranki i paschaliki Caritas można nabyć w zakrystii.
  8. Kapłani będą o dyspozycji w konfesjonałach w tym tygodniu pół godziny przed Mszą św. oraz po Mszy św. W czasie Triduum Paschalnego w każdym możliwym czasie.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

Obrzędy Triduum Paschalnego powinny być sprawowane z pełnym uczestnictwem całej parafialnej wspólnoty.

WIELKI CZWARTEK – 28 marca. Dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rano w tym dniu nie ma Mszy św. w naszym kościele. O godzinie 700 Droga Krzyżowa i możliwość spowiedzi św. O godzinie 1700 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godziny 2200. Od godziny 2000 młodzież.

WIELKI PIĄTEK – 29 marca. Dzień Śmierci Jezusa Chrystusa. Jest to dzień, w którym Kościół nie celebruje Mszy św. O godzinie 700 Droga Krzyżowa i rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego dla tych, którzy nie mogą przybyć wieczorem. Możliwość Spowiedzi św. Adoracja od godziny 730. Posługa sakramentalna u chorych w domach od godziny 1000.

1. Droga Krzyżowa o godzinie 700, 1500 oraz o 2230.

O godzinie 1600 obrzędy Wielkiego Piątku: Liturgia Słowa, Modlitwa Wiernych, Adoracja Krzyża Świętego, Komunia święta, Przeniesienie Pana Jezusa do grobu, Gorzkie Żale (trzy części) z kazaniem pasyjnym. Adoracja Pana Jezusa w Grobie oraz Krzyża Świętego do godz. 2400. Od odsłonięcia Krzyża do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej w sobotę, klęka się przed Krzyżem. O godzinie 2000 śpiew pieśni kalwaryjskich.

1. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godziny 2230 prowadzona przez młodzież.

Ofiary składane podczas adoracji przeznaczone są na utrzymanie miejsc związanych z wydarzeniami zbawczymi w Ziemi Świętej.

1. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachowajmy abstynencję także w Wielką Sobotę do wieczornej Mszy św.

WIELKA SOBOTA – 30 marca – Wigilia Zmartwychwstania Pana Jezusa.

1. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych co pół godziny od 800 1200.
  2. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godziny 700.
  3. Od godzinie 1030 adoracja dla dzieci.
  4. O 1500 Godzina Miłosierdzia i Nowenna do Miłosierdzia Bożego,
  5. O godz. 2000 rozpoczną się obrzędy Wigilii Paschalnej: poświęcenie ognia, poświecenie paschału, Orędzie Wielkanocne, poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przymierza Chrztu św., Msza św. Wigilii Paschalnej, procesja rezurekcyjna.
  6. Prosimy przynieść świece i lampiony oraz w odpowiednich pojemnikach wodę do poświęcenia na użytek w domu.
  7. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31 kwietnia. Msze św. jak w niedzielę.
  • Spotkanie całej Liturgicznej Służby Ołtarza w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę o godz. 9.00 w kościele.
  1. Za troskę o posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Państwu: Beacie Krzysztofowi Szczepanikom, Katarzynie Szczepanik, Monice i Jackowi Szczepanikom, Ewie i Janowi Kiełbasom, Agnieszce i Pawłowi Laskoszom, Celinie Wojciechowskiej, Agnieszce Wojciechowskiej. Bóg zapłać.
  2. Odszedł do wieczności ś.p. Stanisław Rysiewicz. Polecajmy jego duszę miłosiernemu Bogu…