• Dziś przeżywamy Parafialny odpust ku czci Św. Ap. Św. Filipa i Jakuba
  • Msze święte o godz : 7,15, 9.00, 11.00- suma 16.00
  • Uczestniczymy w odpuście przez radio i Tv Parafialna internetową
  • Składka do puszek i na tace. Dziękuje za ofiary

Wchodząc do kościoła, do konfesjonału lub do komunii Świetnej można korzystać z pojemników z płynem odkażającym, który znajduje się na stołach z gazetami i w każdym miejscu do spowiadania

Do komunii Świętej w kościele będą dwie kolejki i na polu również. W jednej ci co przyjmują na rękę a w drugiej do ust.. Pamiętać by głowa była nieruchoma, nie wolno nią ruszać lub pochylać
Zaś w dalszym ciągu proszę o 39 osób w kościele w rozmieszczeniu jak jest ogłoszone. Trzeba liczyć i uczestniczyć na placu kościelnym na ustalonych zasadach.

Od następnej niedzieli Msze Święte jak wcześniej: 7.15 ; 8.30 ; 10.00 ; 11.30 ; 16.00 W powszedni dzień Msza Święta o godz. 7.00 11.00 18.30. z myślą by zamiast niedzieli mogło skorzystać z Mszy świętej więcej ludzi powszedni dzień.

W naszej parafii Można otrzymać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami:

1. Spowiedź Święta – kilka dni wcześniej
  2. Przyjęcie Komunii Świętej
  3. Odmówienie Ojcze nasz i Wierze
  4. Modlitwa w int. Ojca Świętego
  5. Oderwanie się od grzechów i ciężkich i lekkich i wyzbycie się przywiązania do nich.
  • Żywy Różaniec modli się na tych samych tajemnicach.
  • Nabożeństwo majowe o godz. 18.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy środa 18.30.
  • Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Piątek godz. 18.30
  • Nabożeństwa Nowennowe codziennie o godz. 20.00 i o godz. 20.30
  • Nowenna we środę i piątek o godz. 18.30. Msza Święta
  • Kościół do adoracji otworzony codziennie od godz. 7.00 do godz. 21.00
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do godz. 21.00.
    Wtedy będzie w konfesjonale dyżurujący kapłan. Można się wtedy spowiadać. Spowiadamy również w czasie rannej Mszy Świętej
  • Komunie Święta udzielamy ( można dojechać wtedy) o godz. 7.15 (w czasie Mszy Św.) ; 17.00 18;.00 ; 18.45 (w czasie Mszy Św.) 20.00 ; 21.00
  • I Komunia Święta dla naszych dzieci jest to w porozumieniu z Kuria Diecezjalną. Skoro sa przygotowane, to dla chętnych będziemy udzielać – przy zachowaniu obostrzeń. Nie wiadomo kiedy się zakończą obostrzenia. Nie wiadomo tez kiedy się wszystko zakończy i będzie jak dawniej. Może to trwać cały rok, więc dzieci nie mogą czekać – co można uczynić. To będzie rodzinna uroczystość dla naszych dzieci jako ” Wczesna Komunia Świeta” Gdy znikną obostrzenia wtedy zorganizujemy “I Kominie Święta ” dla całej klasy i dla wszystkich rodzin. Zapisy od jutra w zakrystii przez cały tydzień Udzielać będziemy rodzinnie przez 6 niedziel po dwoje dzieci (więcej nie wolno i tylko wolno zająć jedną ławkę) na każdej Mszy Świętej. O godz. 7.15 ; 8.30 10 .00 11.30 Będą to niedziele:
    • 24 maj
    • 31 maj
    • 1 czerwiec
    • 7 czerwiec
    • 14 czerwiec
    • 21 czerwiec
    • 28 czerwiec
    • rezerwowo 5 lipiec

Termin wybiera sobie rodzina rezerwuje już od tej niedzieli przygotowuje się przez spowiedź na adoracji w sobotę poprzedzającą I komunie. Dzieci sa przygotowane, resztę przygotowania przez rodziców w rodzinach – rodzice sa tez w rodzinach katechetami