KOMUNIKAT DOTYCZĄCY DOSTĘPNOŚCI LASU I OBIEKTÓW INFASTRUKTURY TURYSTYCZNO-EDUKACYJNEJ W NADLEŚNICTWIE NAWOJOWA

W związku z wprowadzeniem 20 marca br. stanu epidemii w Polsce i ograniczeniami wprowadzonymi Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca Nadleśnictwo Nawojowa kierując się troską o bezpieczeństwo osób korzystających z lasu podjęło trudną ale niezbędną w aktualnej sytuacji  decyzję o czasowym zamknięciu nadzorowanych przez nie obiektów turystycznych i edukacyjnych. Powodem takiej decyzji nie jest zamiar zabrania społeczeństwu prawa wstępu  do lasu, lecz przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2. Z uwagi na podjęte nadzwyczajne środki w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się choroby, a przede wszystkim zalecenia maksymalnej izolacji społecznej #zostańwdomu sprawiły, że znacznie więcej Polaków zaczęło odwiedzać lasy. Zaobserwowane w minionym tygodniu na ścieżkach, szlakach i parkingach leśnych skupiska ludzi stanowić mogą zagrożenie epidemiologiczne dla nas wszystkich, stąd decyzja o czasowym zamknięciu biwaków, parkingów leśnych, ścieżek edukacyjnych i rekreacyjnych oraz miejsc odpoczynku. Ruch w lesie osób postronnych może się odbywać w zakresie określonym rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 roku. Wszystkie zamknięte obiekty będą odpowiednio oznakowane w terenie. Wyłączeniem z dostępności publicznej urządzeń turystyczno-rekreacyjnych zostają objęte między innymi : grilowisko i wiata edukacyjna Feleczyn, biwak Uhryń, wiata edukacyjna Trzycież, parking leśny i grilowisko w Kamiannej, Wiata edukacyjna w Królowej Górnej oraz wszystkie ścieżki edukacyjne na terenie Nadleśnictwa Nawojowa.

Zwracamy się z gorącą prośbą, aby dla własnego i innych bezpieczeństwa wybierać większe kompleksy leśne, unikać najpopularniejszych turystycznie miejsc, odkrywać nowe miejsca, odwiedzać las raczej w dni powszednie, rano lub wieczorem.

Z poradnika przygotowanego przez Lasy Państwowe dowiecie się jak mądrze zaplanować odwiedziny w lesie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem.

                                        Tomasz Romanowski                                                                       Nadleśniczy Nadleśnictwa

Kategorie: Ogłoszenia

Strona parafia.mystkow.pl korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
OK, zgadzam się
x