Kolejna refleksja nad życiem.

To grzech ludzki: popełniony z nienawiści czy zemsty, zaplanowany świadomy, bluźnierczy i świętokradzki. On jest, jak magnes , który ściąga kary i nieszczęścia na ludzkość.

Jakie to dziwne? Ludzie boja się chorować a nie boja się grzeszyć. Wszystko robią żeby się nie zarazić a nic nie robią albo niewiele aby grzeszyć. A są nawet tacy, którzy celowo, świadomie, bluźnią i grzeszą i krzywdzą ludzi. Wydaje im się że bez P. Boga ziszcza zarazę.

Najstraszniejsze grzechy to: a. Czyn ludzki popełniony z nienawiści czy zemsty, zaplanowany i świadomy bluźnierczy i świętokradzki ) b. czyny sodomskie c. grzechy wołające o pomstę do nieba d. grzechy przeciw Duchowi Świętemu e. wyjawianie z imienia i nazwiska ludzi, którzy popełnili grzechy (ciężkie) i to bez sadu – są to straszne grzechy obmowy. f. kłamstwa i oszczerstwa rzucane na drugiego człowieka, jeszcze publikowane – zabijają duchowo lub wtrącają do więzienia g.wielka krzywda uczyniona przez donosy do władz i instytucji na drugiego z przekonaniem, ze ja mam racje – z pychy i zemsty bo mnie upomniał h. karanie człowieka przed udowodnieniem mu winy, – bo ktoś rzucił na drugiego jeszcze nieudowodniony czyn – chodzi o wielka krzywdę ( najpierw sad a potem kara- chyba że złapany jest na gorącym uczynku”) i. aborcja, eutanazja i deprawacja dzieci ( kto świadomie głosuje na na tych co ustanawiają takie prawa tez maja krew na swoich rekach) j. kto świadczy lub oskarża – nie tylko w sadzie i przez to czyni wielką krzywdę lub zniszczył opinie – człowiek duchowo zabity – to straszny grzech wołający o pomstę do nieba

Sa grzechy (ciężkie i lekkie) mniej straszne, ale zawsze mogą bardzo “krzywdzić” Pana Boga, bliźniego i siebie.

Po pierwsze to trzeba naprawić krzywdę wyrządzoną P. Bogu i ludziom i sobie i natychmiast się wyspowiadać, i dokonać nawrócenia. Potem dużo się modlić, często się spowiadać i Komunie Święta przyjmować, pełnić dobre czyny i często się spowiadać. Dobrze jest zaangazowac się w prace apostolską przy parafii. (pomagam wtedy ludziom przybliżać się do P. Boga albo umacniam ich wiarę)

Kto żałuje i płacze nad grzechami to zawsze Pan Bóg okazuje miłosierdzie i przebacza. Nie ma takiego grzechu którego by P. Bóg nie przebaczył gdy ktoś bardzo żałuje. Chyba że ktoś uparcie trwa w grzechu przeciw Duchowi Świętemu

Kategorie: Czytelnia

Strona parafia.mystkow.pl korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
OK, zgadzam się
x