DEKRET ZŁAGODZONO. Do Kościoła można przychodzić w liczbie pięć osób. Spowiadać się . Kościoły są otwarty

Z sakramentu Pokuty można korzystać codziennie:

a. Od godz. 7.00 do godz. 11.00 i od godz. 15.00 do godz. 21.00.
Wtedy wyznaczony kapłan jest sam w kościele na adoracji Najświętszego Sakramentu, modli się i czeka na penitentów. Drzwi są otwarte i można w kościele przebywać w ilości pięć osób. W tym czasie można się spowiadać, bo kapłan jest obecny w konfesjonale lub w kościele. Można tez przyjść na adoracje Pana Jezusa Wystawionego w monstrancji
Trzeba być przygotowanym na to że dyżurujący kapłan może poprosić o wyjście z kościoła, ale tylko ze względu na przekroczenie wyznaczonego limitu.

b. W pozostałych godzinach trzeba dzwonić do mieszkania kapłanów, lub na numer parafialny.

c. Spowiedzi Przedświątecznej Wielkanocnej na dotychczasowych zasadach nie będzie. Będziemy spowiadać tylko we trzech na w/w warunkach. Dlatego do spowiedzi trzeba przyjść dwa lub trzy tygodnie wcześniej. A więc od dziś albo od najbliższej niedzieli. Zapraszamy

d. Można prosić dyżurującego kapłana o komunie św. w czasie wyznaczonej adoracji

Kategorie: Ogłoszenia

Strona parafia.mystkow.pl korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
OK, zgadzam się
x