NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Dwa lata temu zgromadziliśmy się wokół granic Polski, aby w wielkiej modlitwie różańcowej wypraszać łaski dla Polski i świata. Liczba osób, która tego dnia wzięła różaniec do ręki przerosła najśmielsze oczekiwania! Dziś chcemy Was zaprosić na kolejne wydarzenia modlitewne, ale już w innej formie. W ciągu dwóch lat miały miejsca w Polsce wydarzenia, które wcześniej były nie do pomyślenia lub zdarzały się niezmiernie rzadko. Bluźnierstwa, znieważanie sakramentów i świętych wizerunków, napaści na kościoły oraz księży, szerzące się antychrześcijańskie ideologie, opuszczanie stanu kapłańskiego przez księży. Kościół w Polsce paląco potrzebuje dziś wielkiej modlitwy! Dlatego właśnie zapraszamy Was na kolejne wydarzenie

„POLSKA POD KRZYŻEM”,
14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
Wielka akcja modlitewna odbędzie się
na lotnisku Włocławek-Kruszyn.

W A Ż N E I N F O R M A C J E
1. Kapłani muszą posiadać aktualne legitymacje kapłańskie, a szafarze świeccy ważną legitymację szafarza. Prosimy kapłanów o zabranie cyborium na Komunię Świętą. Wszystkich kapłanów i szafarzy prosimy o zgłoszenie się do biuro przepustek przed godziną 14 w sobotę.

2. Wokół wydarzenia przygotowane będą płatne prywatne parkingi. Autokar 50 zł. Osobowe 20 zł.

3. Odprawa służb medycznych o godz. 8 w sobotę 14 września przy szpitalu polowym.

4. Odprawa zgłoszonych wolontariuszy o godz.7.30 w sobotę 14 września przy wejściu. Uwaga:
Tylko zarejestrowani, bądź zgłoszeni wolontariusze mogą pełnić posługi podczas wydarzenia.

5. W miarę możliwości prosimy o przybycie na spotkanie już w stanie łaski uświęcającej (spowiedź w miejscu zamieszkania).

6. Prosimy o przywiezienie domowych krzyży, które będą tam uroczyście poświęcone.

7. Prosimy o zabranie ze sobą rzeczy cieplejszych oraz przeciwdeszczowych na wypadek trudniejszej pogody.

8. Jeżeli są w dyspozycji, prosimy o zabranie małych składanych turystycznych krzesełek bądź kocyków, na których będzie można usiąść.

9. Na miejscu będzie możliwość zjedzenia ciepłych lub zimnych posiłków w cenie 10 zł za posiłek oraz napojów ciepłych lub zimnych w cenie 5 zł.

Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół, dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż.
Wróćmy do podstaw, do korzeni – do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe.
ODWAGI! SURSUM CORDA
P R O G R A M
09:00 Przyjmowanie pielgrzymów na placu.
10:45 Zawiązanie wspólnoty.
11:00 Różaniec: Tajemnice Bolesne.
11:30 Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we
współczesnym świecie”, Lech Dokowicz
13:00 Przerwa na posiłek.
15:00 Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego
17:30 Konferencja: ks. Dolindo Ruotolo oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek.
18:30 Przerwa. 19:30 Droga Krzyżowa.
21:00 Apel Jasnogórski: na żywo z Jasnej Góry.
21:15 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
03:00 Koniec Adoracji i Msza Św. z niedzieli – święto M. Bożej Bolesnej

2. Niech cała Polska stanie pod Krzyżem. Organizujcie modlitwę w łączności z „Polską pod Krzyżem” w swoich parafiach, wsiach i miastach, wszędzie tam, gdzie będziecie (jeśli nie możecie przyjechać do Włocławka). Twórzcie własny program wydarzenia, zawsze w porozumieniu z kapłanami. Włączanie się całych diecezji byłoby wspaniałym świadectwem. Cztery elementy są kluczowe: a) zapewnienie możliwości spowiedzi dla uczestników, b) Msza Święta,
c) adoracja krzyża, najlepiej w miejscach publicznych, takich jak: krzyże na placach w miastach, przy drogach, we wsiach, krzyże misyjne,
I CZĘŚĆ „POLSKA POD KRZYŻEM”, W PARAFII

MINIJERYCHO OD 8 – 13 WRZEŚNIA
Codziennie o godz. 18.30 (18.00 – różaniec)

II CZĘŚĆ „POLSKA POD KRZYŻEM”, W PARAFII
CEMTRALNA UROCZYSTOSĆ 14 WRZESNIA

18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego
EUCHARYSTIA (przynosimy krzyże i lampiony)
19.30 RÓZAZANIEC – PROCESJA Z KRZYŻAMI I LAPIONAMI
20.30 DROGA KRZYZOWA
22.00 ADORACJA dla chętnych

III CZĘŚĆ „POLSKA POD KRZYŻEM”, UROCZYSTOSC GMINNA
UROCZYSTOŚĆ W GMINIE KAMIONKA WIELKA
MSZA ŚWIĘTA POD KRZYŻEM O GODZ. 17.00
na wzgórzu Sw. Krzyża w Mszalnicy
Tego roku przypada 15 rocz, poświęcenia Krzyża Jubileuszowego przez Ks. Bpa W. Skworca
Walka duchowa
Kochani, wokół „Polski pod Krzyżem” toczy się ciężka walka duchowa. Dlatego szukamy Wojowników Bożych gotowych ofiarować post, modlitwę lub cierpienie, aby wydarzenie odbyło się w pokoju, przyniosło ratunek i nadzieję dla wielu dusz, a Pan Bóg w Trójcy jedyny, został wywyższony w sercach Polaków. Jeden 10-tek różańca codziennie do końca wydarzenia. zapisanych 1676 Przynajmniej 1 dzień postu. Zapisanych 866
Prosimy szczególnie chorych i przeżywających inne cierpienia, aby ofiarowali je w łączności z cierpieniem Pana Jezusa. Zapisanych cierpiących: 287 Kapłanów prosimy o odprawienie, a osoby świeckie o zamówienie Mszy Świętej w intencji Polski Pod Krzyżem. Mszy Świętych: 206

Kategorie: Ogłoszenia

Strona parafia.mystkow.pl korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
OK, zgadzam się
x