PROGRAM PEREGRYNACJI  P. JEZUSA  MIŁOSIERNEGO  W  PARAFII  MYSTKÓW

Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża
18.30   Gorzkie  Żale z kazaniem  i ucałowanie  relikwii
19.30   Droga Krzyżowa – prowadzona przez grupy wsparcia   A-A,  A-lanon, KWC
21.00   Nabożeństwo uzdrowienia i przebaczenia z od czytaniem przedstawionych próśb i podziękowań.
22.30   Czuwanie modlitewne  młodzieży

17  marzec – poniedziałek

24.00    Msza Święta z kazaniem o północy
01.30    Czuwają  Róże Żywego Różańca  z  Mszalnicy
03.30    Czuwają Róże Żywego Różańca  z Mystkowa
06.00    Miłosierdzie dla zmarłych – Różaniec  z wypominkami za zmarłych.
07.00    Msza Święta z kazaniem o powołania kapłańskie i zakonne i za powołanych
08.00    Czuwanie modlitewne Szkoły Podstawowej z Mszalnicy
09.30    Czuwanie modlitewne Szkoły Podstawowej  z Mystkowa
11.00    Czuwanie modlitewne dzieci przedszkolnych.
12.00    Czuwanie modlitewne seniorów i chorych
12.30    Msza św. dla seniorów i chorych
13.30    Czuwanie modlitewne Caritasu parafialnego
14.30    Czuwanie modlitewne młodzieży Gimnazjum z Mszalnicy i Mystkowa
15.00    Godzina Miłosierdzia z koronką  za grzeszników i konających
15.15    Msza Święta na zakończenie peregrynacji
16.20    Akt zawierzenia parafii Bożemu Miłosierdziu i pożegnanie Obrazu i Relikwii

Peregrynacja w Dieczji

Peregrynacja obrazu Bożego Miłosierdzia, wraz z relikwiami św.s. Faustyny oraz bł. Jana Pawła II, rozpocznie się, w Diecezji Tarnowskiej, 14 września 2013 r. o godz. 15.00 przy ołtarzu papieskim w Starym Saczu.

Uroczystej Mszy w Starym Sączu, przy ołtarzu papieskim, przewodniczył będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz.  Tego dnia Archidecezja Karkowska przekaże obraz Miłosierdzia Bozego naszej diecezji na ręce Biskupów naszych: Ks. Bpa Adrzeja Jeża Ordynariusza, ks. Bpa Wiesława Lechowicza i ks. Bpa Władysława Bobowskiego.

Peregrynacja trwac bedzie przez dwa lata. Tak jak obraz Matki Bozej Częstochowskiej tak samo i Obraz Miłosierdzia Bożego bedzie przemierzał wszystkie parafie. W kazdej parfii bedzie przebywał przez 24 godziny.   Peregrynujacy obraz został poświecony przez Ojca Świetego Benedykta XVI 14 wrzesnia 2011r na adjencji prywatnej  W naszej parafii peregrynacja odbędzie się 16. marca 2014r.

Peregrynacja w naszej Parafii

To bedzie wielka radośc i szczęście dla naszej parafii. To będzie Wielki Dzień.  Do przeżycia tego wielkiego dnia 16 marca  bedziemy chcieli sie przygotowac jak najlepiej, tym bardzoiej, że nasza parafia jest przez rózne nabożeństwa i nowenny do Pana jezusa Miłosiernego jest z NIM badzo mocno zwiazana. Nie wolno nam zmarnować nawet najmniejszej “okruszyny” Bozego Miłosierdzia. W tych dniach a szczególnie 16 marca 2014r niebo bedzie otwarte nad nasza parafia.

Przygotowanie naszej parafii do peregrynacji 16 marca 2014 r:

– rozpocznie się 14. września 2013 r o godz. 15.00  przy ołtarzu papieskim w Starym Saczu podczas Mszy Świetej, którą odprawi  Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz z Ks. Bp Adrzejem Jeżem naszym  Ordynariuszem, z ks. Bp Wiesławem Lechowiczem i ks. Bp Władysławem  Bobowskim.

– dokonywać sie bedzie tez przez peregrynacje rodzin naszej Parafii. Pan Jezus Miłosierny w obrazie będzie przebywał w rodzinie 24 godziny, po uprzednim zapisie. Obraz ten będzie peregrynował od 15 września z reklikwami św. Faustyny, które parafia  otrzymała z Łagiewnik w roku 1998. Będziemy zabierać  także dzienniczek Św. Faustyny i księge łask.   Obraz będzie odbierany w kościele o godz.18.30 (16.30 w czasie zimowym) na nabożeństwie wieczornym i na nabożeństwo wieczorne przynoszony.

– odprawimy 9-ciotygodniowa Nowenne do Bożego Miłosierdzia  w styczniu i lutym

– tuz przed przybyciem p. Jezusa Miłosiernego w dniach od 6-16 marca 2014r. przeżyjemy MIsje parafialne, ktore wygłoszą nam O.O Redemptoryści.

PEREGRYNACJA  W  NASZYM DEKANACIE  NOWY SĄCZ – WSCHÓD
7.III.2014 (piątek)    Nowy Sącz – par. Najśw. Serca Pana Jezusa (przejęcie Obrazu z Łososiny Dolnej)    Bp S. Salaterski
8.III (sobota)    Nowy Sącz – par. św. Rocha    Bp J. Piotrowski
9.III (niedziela)    Nowy Sącz – par. Matki Bożej Bolesnej    Bp W. Lechowicz
10.III (poniedziałek)    Nawojowa    Bp A. Jeż
11.III (wtorek)    Maciejowa    Bp W. Lechowicz
12.III (środa)    Łabowa    Ks. Inf. W. Kostrzewa
13.III (czwartek)    Kamionka Wielka    Bp W. Bobowski
14.III (piątek)    Królowa Górna    Bp J. Piotrowski
15.III (sobota)    Bogusza    Bp S. Salaterski
16.III (niedziela)    Mystków    Bp A. Jeż
17.III (poniedziałek)    Paszyn    Bp A. Jeż
18.III (wtorek)    Mogilno    Bp J. Piotrowski
19.III (środa)    Cieniawa    Bp W. Bobowski
20.III (czwartek)    Nowy Sącz – par. Matki Bożej Niepokalanej    Bp W. Lechowicz

Dziekczynienie za Nawiedzenie naszej parafii przez Miłosierngo Pana Jezusa.

– pielgrzymka dziejczynna parafi do Łagiewnik

– dziekczynna dalsza peregrynacja rodzin naszej parafii

– postanowienia z nawiedzenia.