Pielgrzymka  klas III ze Szkoły Podstwowej do Zabawy do Sanktuarium Błog. Karoliny  22 wrzesnia 2013 r w niedzie

Wybralismy sie w niedziele 22 wrzesnia. Bylo nas 70 osób.  Uczniowie z klas III  Szkoły Podstawoej z Mystkowa i Mszalnicy wraz z rodzicami.  Bylismy dziekować za I Komunię Świeta. Jak wygladala nasza pielgrzymka:  Na Mszy Świętej bylismy o godz. 10.00 w Sanktuarium Błog Karoliny. Przed Msza  Świeta zdążylismy zwiedzic kaplice  Męczenników.  Dzieci sie troche bały wejść- było w niej ciemno.  Były w tej kaplicy dwie trumny blog Karoliny.  Nikt nie chciał sie w nich poózyc mimo obietnic.  Dzieci obiecały że  bedą leżec w trumnach 5 a nawet 15 minut. Szkoda że sie nie załozyłem. Najwiecej bali sie chłopcy. W kaplicy Męczenników sa zdjecia mlodych osób z całej Polski, którzy zostali zamordowani. Sa tez w tej kaplicy spisane zyciorysy meczeników – niektóre sa przerażajace.  Po Mszy Świetej udalismy sie na przywieziony obniad. Po obiedzie poszliśmy na p[lac zabaw. najbardziej oblegana była zjeżdżalnia linowa.  Nawet mamusie ustawiły sie w kolejke. Były i inne atrakcje. Po  rozrywce  ppojechalismy na Wał Rude na przysiółek Smietana. Tam  zwiedzilismy ubogi domek błog. Karoliny i  200-letnia grusze  błog Karoliny pod która uicvzyła dzieci.  Poszlismy  droga męczńska Błog Karoliny. Bylismy w miejscu gdzie została zamordowana. Wrócilismy do autobusu ze znalezionymi po drodze powrotnej grzyby. Wrócilismy do Mystkowa na godz. 17.00.  Droga powrotna była radosna.  Był konkurs na najdłuzsza  piosenke. Wygrał ksiądz na drugim miejscu uplasowal sie Pan Kierowca. Tylko nagród nie było, bo nikt nie ufundowal. Sami sobie kupimy.  Dzieci były rospiewane i zadowolone.

 

 

Kategorie: Ogłoszenia

Strona parafia.mystkow.pl korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
OK, zgadzam się
x